PROČ PŘIJET PRÁVĚ K NÁM

Vinařská obec 

Kostice se nachází ve vinařské podoblasti Slovácko. Pěstují se zde odrůdy Müller Thurgau, Ryzlink rýnský i vlašský, Zweigeltrebe a Frankovka. Místní vinaři v červnu pořádají Otevřené sklepy s ochutnávkou nových vín. 

Cyklostezky

V okolí je jich hned několik. Téměř povinností je cyklovýlet na soutok moravských řek Dyje a Moravy, nebo hradiště Mikulčice. Nenechte si ujít procházka k místnímu rybníku nebo lesní říčce Kopance. 

Památky

Lednicko-valtický areál nabízí neuvěřitelnou možnost navštívit salety vybudovanými rodem Lichtenstejnů, např. letní sídlo zámek Lednice s rozsáhlými parky a minaretem, zámek Valtice, kolonáda Reistna, Apollonův chrám, Tři gracie... 

Tradice

Každoročně obec žije tradičními akcemi pořádané místními sdruženími. Velkou akcí jsou tradiční tvrdonské slavnosti s názvem Podluží v písni a tanci, která každoročně přiláká tisíce příznivců folklóru. 

KAM NA VÝLET

Místní rybník a lesní říčka Kopanka 
Pěší výlet | 3,5 km vede okolo místní sokolovny z kopce k rybníku, přes most říčky Kyjovky topolovou álejí. Cesta pokračuje lesem k řece Moravě.


Zámek Mikulov a Svatý kopeček
Autovýlet | 60 km už samotná cesta vede zajímavými městy a pozoruhodnou krajinou. V cíli cesty oceníte úžasný výhledy. Zastávku si určitě udělejte ve Valticích, v hlavním městě vína.

Zámeček Pohansko
Cyklovýlet | 35 km trasa vede lužním lesem v těsné blízkosti města Lanžhota. V areálu zámečku najdete opevnění vybudované před 2. světovou válkou.


Soutok Dyje a Moravy
Cyklovýlet | 42 km vede lužním lesem a okolo bývalé signální stěny po hranici s Rakouskem a Slovenskem. Pokud budete mít štěstí, uvidíte stáda daňků nebo orla mořského.

Slovanské hradiště v Mikulčicích
Cyklovýlet | 28 km trasa vede lesem Anglickou álejí v blízkosti řeky Moravy. Brzy z jara po cestě narazíte na velké plantáže medvědího česneku. 


zámek Lednice
zámek Lednice

Zámek Lednice 
Cyklovýlet | 35 km nejnavštěvovanější památku u nás nelze přehlédnout. Určitě nevynechte prohlídku francouzského a anglického parku vedoucí k minaretu, pěšky, koňmo nebo na lodi.